DoporučujemeZaložit web nebo e-shop

NEMOCI A PARAZITI

KDYŽ NEMÁTE ZKUŠENOSTI S ONEMOCNĚNÍM DRŮBEŽE, DEJTE K VYŠETŘENÍ TRUS SLEPIC SVÉMU VETOVI .... PŘEDEJDETE  ZBYTEČNÉMU TÁPÁNÍ O NEMOCI A TRÁPENÍ NEMOCNÝCH ZVÍŘAT...VYŠETŘENÍ TRUSU SE VYPLATÍ  I  JAKO  PREVENCE   AT´ JSTE SI JISTI,ŽE MÁTE CHOV V POŘÁDKU

 

zde je odkaz na stránky MVDr.Stanislava Kollara

http://www.kollarmvdr.cz/clanky/rachitis-osteomalacie_206.html

 

Vnější parazité slepic

Na našich stránkách najdete informace o vzhledu, chování a způsobu boje proti těmto vnějším parazitům:

Čmelíci (čmelík kuří)

http://www.iframix.cz/index.php?action=10101&id_menu=20&reset_paging=1&

NA ČMELÍKY POZOR!

   Právě v tomto čase hrozí napadení chovu čmelíky nejvíce, neboť tomuto roztoči vyhovuje vlhko v kombinaci s teplem. Zapařené peří drůbeže je pro něj úplně nejlákavější.

   Zpravidla jde o čmelíka kuřího (Dermanyssus gallinae), což je malý roztoč (do 0,5 mm, po nasátí dvojnásobek), kterého nám do kurníku většinou zavlečou divocí ptáci, zejména vrabci a holubi. Ve dne jsou čmelíci zalezlí ve škvírách a skulinách, v noci lezou na slepice a sají jim krev. Jejich nebezpečnost spočívá hlavně v přenosu některých chorob, například salmonelózy, ale i samotné vysávání krve vede k hubnutí drůbeže, ke snížení produkce vajec a často dochází i k úhynům. Nepatrný cizopasník totiž spořádá opravdu hodně krve (poznáte to při větším zamoření i podle bledých hřebenů slepic) - ostatně - zkuste někdy čmelíky na nějaké plošce rozetřít a budete překvapeni, jak se ty světlé potvůrky rázem promění v sytě rudé čárky...

   Likvidace čmelíků není složitá - mně se osvědčuje už řadu let běžný Biolit na lezoucí nebo létající hmyz, který se prodává v každé drogerii. Tím je třeba důkladně vystříkat celý kurník, včetně skulin a spár, a večer je nutno postříkat i samotnou drůběž (prostředek jí při takové jednorázové akci neublíží). Protože i po zákroku zůstanou v kurníku přinejmenším nějaké larvy čmelíků, doporučuji celý postup zhruba po týdnu až čtrnácti dnech zopakovat.

   Jako prevence je nezbytné udržovat kurník v čistotě a snažit se co nejvíce omezit přístup divokých ptáků jak do kurníku, tak například ke krmítkům. Naši předkové s úspěchem využívali i přírodních prostředků, jež čmelíka odpuzují, a tak do kurníků dávali třeba listy ořechu, kapradí nebo tabáku a zabíraly i další aromatické rostlinky, jako je fenykl, kmín, mateřídouška, anýz, tymián či máta peprná.

   Někdy si i zkušenější chovatelé pletou čmelíka s blechou slepičí (Ceratophyllus gallinae) - mnozí se dokonce domnívají, že jde jen o různé názvy pro stejného parazita. Ale není tomu tak - zatímco čmelík má světle šedou nebo hnědou a po nasátí narudlou barvu, blecha je výrazně tmavší - rezatá až černá - a na rozdíl od čmelíka skáče (až 30 cm skoky!). Nepříjemnosti s ní spojené jsou však obdobné, ale výše popsaná opatření zasáhnou i ji.

   Oba parazité přecházejí i na člověka (proto se Fišerovi v Rumburku tak škrábou), a přesto, že se na nás na trvalo neudrží, je jejich kousání nepříjemné i nebezpečné jak přenosem chorob, tak možností zanesení infekce do rozškrábaných míst na kůži.

   Zdravý chov bez čmelíků, blech a dalších cizopasníků přeje

   Miroslav Pour, Skřivany

NEOSTOMOSAN je skutečně jednička. Prodají Vám ho u každého veterináře, či veterinární lékárně. Je levný. Vířistit kurník, vše vystříkat, včetně kukaní a večer i slepice na hřadě. Funguje na veškeré zevní parazity. Po 14 dnech to na radu veterináře opakujte. 2 x do roka. Můžete s ním postříkat i králikárnu, či jiné venkovní místo, kde je hodně much a jiného hmyzu. Používá se i ve velkochovech k likvidaci létajících potvor,včetně komárů.

 

 

 

Bojujeme proti čmelíkům

  Pomůžeme velko-  i malochovatelům, kontaktujte nás !


Naše trojice produktů:                ACARIFLASH      -      ACARITEC      -         M-MITE

Náš článek o čmelících - "Drůbežář"3/09. Stáhněte ZDE (3MB).

 

Problematikou čmelíků se CCPA i IFRAMIX zabývá již několik let. Zaměřili jsme se na vývoj, vyhledávání a testování výrobků, které se mohou používat za přítomnosti nosnic. Tedy nechemické produkty. Víme dobře, že nelze najít univerzální všelék na čmelíka. Nejlepším řešením je prevence, a to i za cenu relativně vysokých nákladů. Slovo relativně zde myslíme naprosto vážně, protože v porovnání s náklady na likvidaci – nebo spíše tlumení – čmelíků se jedná většinou o zlomek. V současnosti Vám můžeme nabídnout 4 přípravky, které si již získaly svoji pozici na trhu.


ACARIFLASH – jediný prostředek, který se dostane ke všem čmelíkům bez výjimky!

Tento přípravek vznikl na základě výzkumů firmy CCPA a jejich partnerů v oblasti esenciálních olejů. Jedná se o směs těchto přírodních látek, která se nosnicím dávkuje do pitné vody a působí vůči čmelíkům repelentně. Nejde o látku, která čmelíky zabíjí, ale dokáže jím významně omezit možnost příjmu potravy a tím inhibuje jejich rozmnožovací potenciál. Přípravek je s úspěchem používán i u plemenných nosnic. Nejúčinnější je jako preventivní a podpůrný prostředek při jiných ošetřeních. V hale, kde se čmelík již vyskytl v předchozích zástavech je bohužel skoro 100% šance, že se objeví a rozmnoží znovu. Nasadí-li se ACARIFLASH okamžitě po naskladnění a používá-li se pravidelně, výrazně se zbrzdí jeho množení a často to stačí i na celý zástav jako jediné opatření. Svoji významnou roli hraje ACARIFLASH jako doplněk výše citovaného M-MITE, anebo i nového produktu v našem portfoliu – ACARITEC (dříve BI-PROTEC). ACARIFLASH podávaný před aplikací M-MITE nebo BI-PROTEC dokáže „vyhnat“ čmelíky z kolonií, vyprovokuje jejich migraci v rámci haly a tím významně zvýší účinnost dalších dotykových prostředků. Podávání ACARIFLASH následně po aplikaci těchto prostředků zase zamezí znovurozmnožení čmelíků, kteří přežijí. Lze úspěšně kombinovat prakticky s jakýmkoliv prostředkem pro tlumení čmelíků. Další informace ke stažení ZDE.

POZOR NOVINKA! Nyní je k dispozici i sypká forma ACARIFLASH-P, která se dávkuje do krmiva. Je určena registrovaným výrobcům krmiv. Výhody tohoto způsobu podávání:

  • Lepší homogenita – záruka, že se produkt dostane opravdu ke všem nosnicím a tedy i ke všem čmelíkům bez výjimky!
  • Přítomnost některých složek, které se v kapalné variantě nemohly použít – vyšší účinnost.
  • Záruka kontinuity podávání bez nutnosti myslet na opakované aplikace – využití potenciálu přípravku
  • Paralelní funkce ochrany jater – hepatoprotektor i podporu při případném odčervování – má vliv i na snížení rozmnožovacích schopností střevních parazitů.
  • Eliminace možného snížení příjmu vody při podávání tekuté formy ACARIFLASH
  • A hlavně nižší celkové náklady oproti srovnatelné kůře s tekutou formou.

Provozní testy v terénu probíhaly v posledních letech v západní a středí Evropě (Francie, Itálie, Španělsko) ale i například v Japonsku, kde se stal ACARIFLASH-P doslova hitem. V průběhu testů ACARIFLASH-P prokázal (stejně jako jeho tekutá forma) nejen předpokládanou účinnost proti čmelíkům, ale i svoji bezpečnost ve smyslu kvality vajec a masa. Nijakým způsobem neovlivňuje chuť ani vůni těchto produktů a hlavně, nemá ani žádný negativní vliv na ukazatele užitkovosti v rozmnožovacích chovech. A co je velmi důležité – neprojevují se u něj žádné náznaky rezistence, stejně jako u tekuté formy.

  

ACARITEC (dříve BI-PROTEC) je novinka, ve kterou klademe spolu s Vámi velké naděje. Na první pohled je princip podobný jako u M-MITE (viz. dále).  Přesto je mezi nimi zásadní praktický rozdíl. ACARITEC (BI-PROTEC) je sice složen též z jemných částeček křemičitanů, ovšem nejedná se o krystalický, nýbrž o amorfní křemičitan. Tedy uměle vyrobený. Co to znamená v praxi? Je opravdu velmi jemný a tedy se může míchat s vodou a aplikovat mokrou cestou. Prakticky se to dá přirovnat k malování vápnem. Pomocí odpovídajících postřikovačů (potřebný výkon) můžete ACARITEC sami aplikovat kde a kdy je potřeba – tedy lokálně. To výrazně zvyšuje operativnost a tedy účinnost. V kombinaci s ACARIFLASH by se ACARITEC měl stát významným prostředkem ve válce proti čmelíkům. Výsledkem postřiku, po jeho zaschnutí (1-2hodiny) je velmi jemný křemičitanový film, který je pro čmelíky smrtící. Ti, kteří byli zasaženi přímo hynou do několika desítek minut. Ostatní mají nastraženu past, která se jim stává osudnou, jakmile na ni narazí. Důležitou součástí ACARITEC je také soda. Její účel je několikerý: jednak zlepšuje rozpustnost (rozmíchatelnost) ACARITEC ve vodě. Druhé pozitivum je, že po vyschnutí způsobuje žádanou krystalickou (hrubou) formu výsledného filmu. A třetí funkce je v narušení osmózy jednak u práškem poškozených dospělců čmelíka, ale hlavně jejich u larev a vajíček. ACARITEC je nejen komplexním prostředkem, ale hlavně pohodlným pro manipulaci a aplikaci. Další informace o ACARITEC ke stažení ZDE .  Nově máme k dispozici speciální postřikovací rampu, která ještě zkvalitní aplikaci ACARITEC. Prohlédněte si video z aplikace

 

M-MITE – jedná se o velmi jemně mleté diatonické usazeniny. Čili o drobné křemičité schránky druhohorních mořských živočichů. Obecně je účinnost tohoto produktu známá odjakživa. Prakticky se jedná o náhražku popelení pro nosnice v klecových technologiích. V praxi ale nabídky podobných produktů končily bez zájmu. Proč? Produkt jako takový je neúčinný, pokud není kvalitně aplikován. A právě aplikace je základem úspěchu M-MITE. Pomocí speciálního přístroje se M-MITE fouká na technologii v chovech nosnic. Plošně a za jejich přítomnosti! Prášek ulpívá díky statickému náboji na klecích a jiných plochách. Čmelíci, kteří s ním přijdou do styku, jsou odsouzeni k záhubě. Jemné částice jim při pohybu poškozují kutikulu a znehybňují. Nemohou se dostat k potravě. Navíc je M-MITE vysušuje. Navíc jsou v M-MITE obsaženy silice, které čmelíkům dráždí sací ústrojí a znemožňují jim přijímat potravu.  Tento způsob tlumení čmelíků si získal řadu příznivců. Jen ČR a Polsku se tímto způsobem za necelé 2 roky ošetřilo na 3,5 miliónu nosnic! Dá se aplikovat i v podestýlkových halách (lokální ošetření, snášková hnízda) i v malochovech do popelišť.

Další informace o M-MITE ke stažení ZDE

Neváhejte nás odslovit pro další, detailnější informace a cenové kalkulace.

IFRAMIX, s.r.o., Litvínovská 3, 190 00 Praha 9 - Prosek, tel.: +420 739 777 444image+420 739 777 444, fax: +420 227 077 396, iframix@iframix.cz

Roztoč způsobující vápenku – prašivinu kůže běháků

VÁPENKA A JEJÍ LÉČBA

   Vápenka neboli knemidokoptóza je onemocnění, způsobené roztočem (Cnemidocoptes mutans) a hrozí zejména mladé drůbeži do 1 roku věku, která nemá ještě dostatečně tvrdý povrch běháků. Parazit totiž napadá kůži a povrchové šupiny běháků, v nichž vytváří spleť chodbiček. Takto narušené běháky zbytní, dostanou světle šedé zabarvení (odtud název vápenka) a dochází k odpadání odumřelých kousků povrchu běháků, v těžkých případech i k rozpadu prstů. Roztoč je navíc schopen přežívat i mimo tělo drůbeže, a tak je nákazou ohroženo celé hejno.

   Léčba není příliš složitá - důležité je zahájit ji včas a nenechat chov masivně zamořit. Vámi zmiňovaná nafta byla a leckdy ještě je opravdu používána, ale vzhledem k její výrazné toxicitě ji nedoporučuji. Úplně stejně a navíc bez vedlejších účinků vám poslouží například obyčejný stolní olej, případně jakýkoliv mastný krém (i když ten se hůře aplikuje). Jde totiž o to, aby se neprodyšně uzavřel celý povrch běháků i chodbičky, v nichž žije roztoč - toho zamezení přístupu vzduchu zahubí. Zároveň mastnota zvláční pokožku a ostré kousky odumřelé kůže přestanou slepici trápit. Mastnou koupel běháků (cca 10 minut, aby se olej dostatečně vsákl) je třeba zhruba po týdnu zopakovat a po dalším týdnu znovu - na závěr je nutno běháky ošetřit účinným dezinfekčním prostředkem (např. Arpalit, Bio Kill apod.), a to nejlépe na noc, aby si jej slepice při pohybu ve výběhu a při hrabání nesetřely.

   Tím ovšem zlikvidujeme pouze roztoče, "zabydlené" v běhácích, jenže zdroj nákazy je v celém okolním prostředí. Je tedy třeba vydezinfikovat kurník, zejména hřady, a je-li to technicky možné, ošetříme postřikem alespoň nejexponovanější části výběhu (okolí krmítek a napáječek, stíněný přístřešek a další místa, kde se drůbež často shromažďuje).

   Nejúčinnější prevencí je i v tomto případě udržování čistoty a pravidelné sledování zdravotního stavu drůbeže.

   Zdravě našlapující slepičky vám přeje

Roztoč peřní

Obecně proti všem těmto vnějším parazitům existuje celá řada preventivních opatření. Dvakrát do roka generální úklid kurníku, jednou do roka vybílení stěn vápnem, na zem a do hrabaniště sypat dřevěný popel, do hnízd stlát suché listí ořešáku. Při těchto úklidech je třeba důkladně vystříkat hnízda, hřady a prostě veškerý „nábytek“ vhodnými přípravky (Arpalit, Bio Kill). Kromě těchto hlavních úklidů je třeba provádět čestější malé úklidy, při kterých se mění podestýlka v hnízdech a odstraňuje trus a přitom přestříknout přípravky alespoň hnízda. Pokud budete tato základní hygienická opatření dodržovat, nemusíte se bát přemnožení těchto parazitů.

 

 

všenka                      čmelík kuří  

 

 

blechy                 roztoč peřní

 

 

 

 

roztoč způsobující vápenku 

 

Vnitřní parazité slepic

Slepice mohou trpět různými druhy cizopasníků. Někdy je zjistíte v trusu, jindy se projeví až hubnutím či průjmem.Vnitřními parazity jsou různé škrkavky, hlísti, apod. Účinné jsou proti nim přípravky pro odčervení (Helmigal, Panacur apod.). Odčervování je nejlepší provádět pravidelně, a to vždy na jaře a na podzim.Dále je třeba preventivně odčervit každého nového jedince, kterého jsme si přinesli do chovu, kvočny před voděním kuřat, a to zejména tam, kde jsou se slepicemi nebo poblíž chovány také kachny a husy, kde jsou mokré louky a pod. Odčervovací prostředky existují v sypké formě (prášek se vmíchá slepicím do navlhčeného šrotu) nebo jako rozpustné ve vodě, kterou pak slepice vypije. Protože ale každé podání odčervovacích přípravků zatěžuje některé orgány drůbeže, je dobré se o jejich použití a důledcích poradit s veterinářem (např. ochranné lhůty po jejich použití pro maso, vejce atd.).

 

Průjem u slepic

Trus zdravých slepic má nazelenalou barvu s trochou bílé. Je kompaktní a značně suchý. Objeví-li se průjem, znamená to, že je něco v nepořádku. V lehčích případech průjmu dejte slepicím sezobnout drobné kousky dřevěného uhlí. Pokud je trus velmi vodnatý a dokonce se v něm objevuje krev, slepice hubnou a chovají se apaticky, může se jednat o kokcidiózu. Průjem mohou rovněž způsobovat vnitřní cizopasníci.

léčba PREVENTIVNĚ SLABĚ PŘIDÁVAT DO KRMENÍ DRCENÉ DŘEVĚNÉ UHLÍ

FORTICOAT

Premix konzervantů a emulgátorů s antimikrobiálním účinkem 

Indikace:

Přípravek se používá k podpoře trávení, prevenci a léčbě průjmů u králíků, selat a drůbeže a k desinfekci napájecí vody. Desinfikuje vodu a napáječku, zvyšuje kyselost žaludečního obsahu a tím podporuje trávení a udržuje střevní mikroorganismy v rovnováze. Pomáhá potlačovat podmíněně škodlivé i přímo patogenní bakterie ve střevě. Preventivní podávání udržuje dobrý stav trávicího traktu a podporuje trávení. Okyselování před porodem nebo líhnutím snižuje riziko infekce mláďat nežádoucími střevními bakteriemi od matky. Aplikace je vhodná zejména v období stresu (přesuny, výstavy, změna krmiva, teplotní stresy apod.).

 

 

 

Kokcidióza drůbeže

Při kokcidióze napadají střeva drůbeže jednobuněčné organismy, kokcidie. Choroba se nejčastěji rozvíjí za teplého počasí a pro kuřata může končit úhynem. Propuknutí této nemoci podporují vlhkost, špatná hygiena a nedostatečné větrání. Kokcidióza má řadu příznaků, které se mohou projevit najednou, vyskytnout se však mohou také pouze některé z nich. K hlavním příznakům patří hubnutí, snížení snášky, řídké výkaly s krví, otupělost a příznaky ochrnutí.

Domníváte-li se, že některá ze slepic může být chorobou zasažena, nechte vyšetřit její trus na přítomnost kokcidií. Veterinář by vám pak měl doporučit léky, kterými lze nemoc vyléčit. Jako prevence proti kokcidióze kura domácího se již u několikadenních kuřat podává vakcína  LIVACOX. Tyto vakcíny navozují přirozeným způsobem celoživotní imunitu proti tomuto parazitárnímu onemocnění. Pokud dojde k nakažení drůbeže kokcidiózou, používají se k přeléčení přípravky Sulfacox, ESB 3, Baycox a jiné.

Jako prevence proti kokcidióze (stejně jako proti jiným chorobám slepic) se doporučuje udržovat kurník v naprosté čistotě a k pití podávat drůbeži slabě okyselenou vodu. Nejdostupnější je ovocný ocet nebo kyselina citronová (základ Acidomidu, ale levnější). Takto okyselenou vodu stačí podávat 5 dnů, je to preventivní dávka. U kuřat je jako prevence výborné skyslé mléko. Nejen, že vytvoří v zažívání kyselé prostředí, které omezí výskyt kocidií, ale dodá i potřebnou živočišnou bílkovinu.

léčba

image

Acidomid D

Tekutý přípravek do napájecí vody pro drůbež. Vyvážený poměr minerálních látek stimulujících metabolismus a zvyšujících imunitu organismu. Do krmné dávky drůbeže dále dodává organické kyseliny a jako jediný přípravek svého druhu na trhu glukózu.

Organické kyseliny okyselují napájecí vodu a tím ji zároveň konzervují a stabilizují - nedochází v ní k nežádoucímu rozvoji patogenních bakterií a plísní. ACIDOMID svým složením také zvyšuje odolnost proti jiným než bakteriálním chorobám (jako např. kokcidióze). Organické kyseliny jsou lehce stravitelné a v organismu využité jako zdroj energie.

ACIDOMID redukuje potíže zažívacího traktu, zlepšuje stravitelnost bílkovin a minerálních látek. Má silný antibakteriální účinek jak v krmivu, tak i ve střevě. Snižuje rizika průjmového onemocnění, má vliv na aktivitu enzymů a zlepšuje konverzi živin. Ve výživě nosnic doporučujeme pravidelně používat také OPTIMIN pro nosnice, který udržuje vyrovnanou hladinu minerálních látek v organismu a podporuje pravidelnou snůšku.

Složení: minerální látky, organické kyseliny (mravenčí, propionová, mléčná, octová,citronová), kyselina L-askorbová, glukóza a další účinné látky.

Krmný návod: podává se do napájecí vody v množství 10 ml na 1 litr napájecí vody.
 
 
 
 
 

Rýma, nachlazení, bronchitida

Akutní rýma (hemofilová rýma)

Akutní rýma je bakteriální infekce. Slepice jí zasažené působí dojmem, jako by byly nachlazené. Těžce a pískavě dýchají, mají nateklá víčka a vlhké nosní dírky. Také hodně „kýchají“. Infekce se v kurníku šíří bleskurychle a postihuje všechny jedince. Léčba antibiotiky je však účinná a přináší rychlé uzdravení.

Nachlazení

Nachlazení nelze zaměňovat s akutní rýmou. Víčka při něm neopuchají, slepicím však „teče z nosu“. Mají otevřené zobáky, neboť nahromaděný hlen jim brání v dýchání nosem. Nachlazení často postihuje slepice, o které není příliš pečováno a žijí ve vlhkém kurníku, kde jsou vystavené průvanu. Nachlazení může být způsobeno i náhlými změnami teploty, například když ráno slepice vyjdou z vyhřívaného kurníku do zimy. Nachlazení lze snadno léčit přípravky, které získáte u veterináře.

Infekční bronchitida

Další možností postižení dýchacích cest je infekční bronchitida. Postižené slepice sedí schoulené v kurníku a vydávají chroptivé zvuky a frkání. Nemoc je velmi nebezpečná a dokonce smrtelná, postihne-li kuřata. Dospělé slepice se s ní dokáží vypořádat lépe. Spolehlivý lék proti infekční bronchitidě neexistuje. je ale možné nechat slepice proti ní preventivně naočkovat.

článek převzat http://slepice.info

Webová stránka byla vytvořena pomocí on-line webgenerátoru WebSnadno.cz

Oštipování peří slepic, kanibalismus drůbeže, 

kanibalismus drůbeže

Zemědělské potřeby M+S s.r.o. - Minářová a Sedlák zajišťují široký sortiment zemědělských a chovatelských potřeb pro drůbež, který se bude během roku 2010 rozšiřovat.

Přípravky proti oštipování peří slepic, kanibalismu drůbeže a proti agresivitě drůbeže:

Co je kanibalismus drůbeže? Kanibalismus začíná oštipováním peří drůbeže a po objevení krve přechází v kanibalismus. Nejčastější místa poškození jsou hlava, kostrč, bedra, okolí kloaky, křídla, prsty. Často dochází k vyháčkování a vnitřnímu vykrvácení. Při hromadném výskytu se jedná o hromadnou psychózu. U vodní drůbeže v období přepeřování. Příčinou může být vysoká teplota, silná intenzita osvětlení, nedostatek vitamínů, minerálních látek, nedostatek živočišných bílkovin nebo jiné psychické podněty. Jak předcházet kanibalismu? Při mírném poranění zdezinfikovat a provést izolaci, krmnou dávku obohatit o chybějící komponenty, snížit intenzitu osvětlení, dokonce zatemnit, měnit barvu světla, přidat sůl, magi, sedativa.
Možností je i použití spreje proti kanibalismu. Nejvíce štípané jedince je třeba nastříkat. Účinek je okamžitý, neboť tito jedinci ostatním přestávají vonět. Postřik je zpočátku třeba opakovat denně nebo minimálně 1x za 2 dny, později stačí opakovat pouze při obnovení známek kanibalismu, u nejvíce štípaných slepic do doby než alespoň částečně obrostou. Po 1/4 až 1/2 roce pravidelného aplikování je možné tímto způsobem kanibalismus v chovu zcela vymítit. Na fotografii na vrcholu stránky je fotografie jedné ze slepic z chovu postiženého kanibalismem více než 10 let u mnoha generací slepic. Po několikaměsíční aplikaci jsou všechny slepice obrostlé a kanibalismus se v něm v současné době neprojevuje. Majitelka chovu vypotřebovala 3-4 spreje proti kanibalismu.

Sprej proti kanibalismu prasat a drůbeže NO BITE
Sprej proti kanibalismu prasat a drůbeže NO BITE
Sprej proti kanibalismu prasat a drůbeže NO BITE - 400 ml, v prvních dnech se stříká 2x denně a v dalších dnech 1x denně na prasata nebo drůbež postižené kanibalismem. Sprej trvale mění pachový profil v okolí prasat nebo drůbeže a tím dokáže vytvořit uklidňující klima v kotcích nebo drůbežárně.
147,- Kč bez DPH
Sprej proti agresivitě prasat a drůbeže NoFight
Sprej proti agresivitě prasat a drůbeže NoFight
Sprej proti agresivitě prasat a drůbeže NoFight - 400 ml, sprej překrývá vlastní pach zvířat a zajišťuje klid v chovatelských prostorách. NoFight stříkejte ve vzdálenosti 20 cm na příčky a do vzduchu 2x denně dokud se situace neuklidní.
182,- Kč bez DPH

Další prostředky proti oštipování peří - vitamíny pro drůbež:

Nedostatek vitamínů může být důvodem oštipování drůbeže. Prvním krokem by tedy mělo být doplnění vitamínů.

AD3EC Vitamínový koncentrát
AD3EC Vitamínový koncentrát pro drůbež a malá hospodářská zvířata 500 ml
AD3EC Vitamínový koncentrát pro drůbež a malá hospodářská zvířata 500 ml - tekutý doplněk potravy pro krátkodobé doplnění vitamínů zejména v zimním období. Díky složení a vlastnostem je přípravek vhodný nejen pro drůbež na vyobrazení ale pro všechny druhy malých hospodářských zvířat.
358,- Kč bez DPH
AD3EC Vitamínový koncentrát
AD3EC Vitamínový koncentrát pro drůbež a malá hospodářská zvířata 1000 ml
AD3EC Vitamínový koncentrát pro drůbež a malá hospodářská zvířata 1000 ml - tekutý doplněk potravy pro krátkodobé doplnění vitamínů zejména v zimním období. Díky složení a vlastnostem je přípravek vhodný nejen pro drůbež na vyobrazení ale pro všechny druhy malých

Nový blok - dvojitým kliknutím zde zahájíte úpravu bloku...